Unutursak Kalbimiz Kurusun #BarışAkarsu

Tarih: 29 Haziran 2017

Bir masal gibi girdin hayatımıza.. Sonu pek mutlu bitmedi ama biz biraz buruk, biraz şaşkın, en çok da iyi insanları özlediğimiz gibi özlüyoruz seni..

O acı haberi aldığımızda “Ah be Barış!” demiştik.. Boğazımızda bir düğüm ile iç çekmiştik.. Ne zaman seni dinlesek, aynı hissi yaşıyoruz.. İyiler erken gider derler ama o kadar kalabalıksınız ki orada, biz her geçen gün daha da yalnız hissediyoruz kendimizi.. Yine de iyi ki tanımışız seni, iyi ki var olmuşsun hayatlarımızda, hayallerimizde..

Senin gibi aşık olanlara ihtiyacımız var.. Düşüncesini korkmadan çekinmeden söyleyenleri arıyor artık gözlerimiz.. Varlığının umut olduğu insanları hatırlamak istiyor zihinlerimiz..

Yani kısacası; Unutursak seni, kalbimiz kurusun Barış!

Bir Barış hikayesi;

İlk, orta ve lise öğrenimini Amasra’da tamamladı. Lise öğrenimini sürdürürken Amasra Yelken Kulübü’nde profesyonel olarak yelken sporu ile ilgilenmeye başladı.

Müziğe ilgisi küçük yaşlarda başladı. İlkokuldayken elinde blok flüt sokaklarda dolaştığını söyler. Ama müzikle asıl tanışması Amasra’ya gelen müzisyenlerden etkilenerek çalmayı öğrendiği klavye, gitar ve mızıka ile olmuştur. Barış Akarsu, o dönemlerde dinlemeye başladığı 1970 ve 1980’lerin rock, hard rock ve heavy metal grup ve sanatçılarından etkilendi.

Antalya’da animatör ve müzisyen olarak çalıştı. Daha sonra Karadeniz Ereğlisi’ne gelerek dört yıl boyunca çeşitli barlarda, yerel televizyon ve radyolarda programlar yaptı. Bu dönemde Akademi Türkiye yarışmasına katıldı ve 2004 Temmuz ayında yarışmayı birinci olarak tamamladı. Yarışmadan hemen sonra İstanbul’a yerleşti ve müzik çalışmalarına burada devam etti. Akademi Türkiye Yarışması’ndan sonra Türkiye’nin değişik yerlerinde sayısı 100’ü geçen konserler verdi.

14 Ocak 2005’te Seyhan Müzik’ten Serdar Öztop’un prodüktörlüğü ile yaptığı ilk albümü Islak Islak’ı piyasaya çıkardı. Bu albümden aynı yıl içerisinde “Islak Islak”, “Kimdir O” ve “Amasra” parçalarına klip çekti. 3 Ağustos 2006’da ikinci albümü olan Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek’i piyasaya çıkardı.

2006 yılında televizyonlarda yayımlanmaya başlanan Yalancı Yarim dizisinde başrollerden birini üstlendi.

Barış Akarsu, yirmi sekizinci doğum Günü olan 29 Haziran 2007 Cuma akşamı Saat 22:30 civarında, Muğla ilinin Bodrum ilçesine 5 kilometre mesafede olan Torba Kavşağı’nda bir trafik kazası geçirdi. Barış Akarsu’nun içinde bulunduğu otomobili Zeynep Koçak (24)’ın kullandığı açıklandı. Otomobilde bulunan Nalan Kahraman (37) olay yerinde öldü. Özel Bodrum Hastanesi’ne kaldırılan Barış Akarsu ise, beş günlük yoğun bakımın ardından 4 Temmuz 2007 Çarşamba günü saat 20:10 sularında hayatını kaybetti ancak ölümü 23:10 da açıklandı.

(Kaynak; Amasra.Gen.tr )


Okumaya Devam Et

Sonraki Yazı

MASUM DEĞİLİZ


Thumbnail
Önceki Yazı

HİKAYE..


Thumbnail
[There are no radio stations in the database]