Cemiyet Tavsiyesi; Uzay Boşluğundan Kazayla Dünya’ya Gelen Kadın: Gaye Su Akyol

Tarih: 1 Kasım 2017

Bilenler bilir, bilmeyenler için Gaye’yi Cemiyet olarak tavsiye edelim istedik. Çünkü bize göre en çok da ihtiyacımız olan müziği veriyor bize. Farklı görünmeye çalışan biri değil Gaye… Zaten farklı! Farklı olduğu için de “N’apıyor bu kadın?” sorusunu zihnimizde dolaştırıyoruz ister istemez.

Hakkında magazinsel anlamda dolu dolu bilgi olmadığı için, 1985’te Dünya denen gezegene düştüğünü biliyoruz Gaye’nin… Ancak, Pluton’da daha verimli olur hissi veriyor yine de. Sonuç olarak; Yeditepe Üniversitesi Antropoloji bölümünde eğitim hayatını tamamlayıp, bizlere eserlerini anlatan şahsına münhasır dünya vatandaşıdır Gaye Su Akyol.

İlk albümü 2014 yılında biz dünyalılar ile paylaşılırken, albüme “Develerle Yaşıyorum” adı verildi. Ta o yıllarda demiştik bu kız normal değil diye kendi kendimize ki, ardından 2016 yılında “Hologram İmparatorluğu” isimli stüdyo albümüyle gönlümüzdeki dünya dışı sanatçı tahtına oturdu.

Bir söyleşide Tuğçe Şenoğul’un, “Bu hayatta yaşamayı hayal ettiğin en tuhaf şey nedir?” sorusuna,

“Başka bir galaksiden, iyi kalpli bir canlıyla tanışıp arkadaş olmak” cevabını vermişliği var. Biz de kendisine Samanyolu Galaksisi içindeki şöhretini, gelecekte Andromeda’ya kadar taşımasını arzuladığımızı belirtiyor ve Tophane Rıhtım Stüdyoları kayıtlarıyla sizi baş başa bırakıyoruz.

 


Okumaya Devam Et

[There are no radio stations in the database]