“İyi ki Yapmışım!”

Tarih: 8 Şubat 2017

Pişman olmaktan çok, elimde olmaksızın pişman ettiklerim ve benimle ilgili hayal kuranların pişmanlıkları vardır hayatta! Pişmanlık biraz da düş kırıklığı değil midir?

Örneğin, karşımdaki benimle ilgili düşünde oluşturduğu beklenti yerli yerine oturmayınca, şablon uymayınca pişman oluyor bu hayali kurduğu için!

Örneğin, bizim gösteri sektöründe sahne dünyasına katılmak isteyen birçok genç insanla çalıştım haliyle. Bir kısmı başarılı oldu, sonraları benim katkım olmaksızın kendi kanatlarıyla uçtular. Bazılarının ise sahne üstü yeteneklerini yeterli bulmadığım için sahne gerisinde yararlı olabilecekleri alanlarda çalışmaları için önerilerim oldu. Buna çok bozulanlar, hatta bana güvenip benimle çalışmak istedikleri için pişman olduklarını yüzüme söyleyenler olduğu kadar arkamdan konuşanlar da oldu.

Ben kendi adıma bu tarz pişmanlıklarla sonuçlanan durumlara erken yaşlarda uyandım. Bu sebeple, hayallerimi kapasitem ve yeteneklerimin sınırları içinde ve mümkün olduğu kadar başkalarından bağımsız kurdum. Başkalarına güvenerek, başkalarından beklenti umarak kurulan düşler genellikle hüsrana uğruyor. Ütopya peşinde koşmadım. Bundan dolayı dönüp arkama baktığımda sonuç ne olursa olsun, “iyi ki yapmışım”lar var benim dünyamda!


Mehmet TEOMAN


Okumaya Devam Et

[There are no radio stations in the database]