LEONARD COHEN SERGİSİNDEN DETAYLAR GELDİ

Tarih: 20 Haziran 2017

Leonard Cohen.. 2016’nın son çeyreğinde hayatını kaybeden efsane ismin anısına açılacak serginin detayları gün yüzüne çıkmaya başladı.. Sergi ve devamında gerçekleşecek konserlerde yer alacak sanatçıların isimleri de belli oluyor bir yandan..

Cohen’in 49 yıllık sanat hayatını gözler önüne sermek ve kutlamak amacıyla açılacak, “Leonard Cohen – Une brèche en toute chose / A Crack in Everything” isimli sergi, Musée d’art contemporain de Montréal tarafından duyurulmuştu..

Cohen hayattayken doğan projenin direktörleri John Zeppetelli ve Victor Shiffman’ın, proje hakkındaki sözleri şöyle;

“Bu sergi fikrini ortaya atıp üstüne çalıştıkça hemen “Leonard Cohen’e nasıl ulaşabiliriz?”in yollarını aramaya başladık.. Onun için biyografik bir nitelik taşıyacağını düşündüğümüz bu sergi için düşündüğümüz yöntemleri beğenmesi bizim de çok hoşumuza gitti.. Başlangıçtan itibaren hayatını sanata adamış Leonard Cohen’in, kendinden sonra gelecek isimlere nasıl ilham vereceği düşüncesinin onu ne kadar mutlu ettiğini gözlerimizle gördük.. Zamansız kaybıyla bu sergi bizim ve sanatçının hayranları için yepyeni bir anlam kazanmış oldu.. Birden bu kadar büyük bir ismi ve sanatını anmak için elimize bir fırsat doğmuş oldu..”

Sergi, Leonard Cohen’in hayatını kaybettiği 9 Kasım’da açılacak ve 9 Nisan 2018′ kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.. Proje dahilinde sahne alacak isimlerden bazıları da belli oldu.. Bu isimler; The National, Sufjan Stevens, Julia Holter, Jarvis Cocker ve Moby..

Proje hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilir, aşağıda yerini alan videoda ise, Jenny Holzer’ın Cohen’in şarkılarından en güzel cümleleri Fransızca ve İngilizce olarak bir fabrikanın duvarına yansıttığı görüntüleri izleyebilirsiniz..


Okumaya Devam Et

Sonraki Yazı

MASUM DEĞİLİZ


Thumbnail
Önceki Yazı

HİKAYE..


Thumbnail
[There are no radio stations in the database]