TAM YARIM ASIR OLDU! | MOĞOLLAR ELLİNCİ YIL KONSERİNE HAZIRLANIYOR

Tarih: 6 Şubat 2018

 

Bundan tam yarım asır önce, 1967 yılında müzik kariyerine başlayan efsanevi Moğollar grubu; yıllarca, Cem Karaca, Barış Manço, Selda Bağcan gibi üstatlarla çalıştı.
Ayrıca, aklımızda yer edinen birçok film müziğinin de sahibi oldu.

 

 

Anadolu pop müziğin babası ve ilk temsilcisi olan grup, 1971 yılında Fransa’da yayınladıkları albüm ile Charles Cros Academy ödülünü alan grup, müzik kariyerinin bir bölümünü de yurt dışında geçirmişti.

 

Aynı ödülü, kazandıkları yıldan bir yıl önce Jimi Hendrix, bir yıl sonra ise Pink Floyd almıştı.

 

1970’lerde müziğe ara veren Moğollar, 1993 yılında gerçekleştirilen bir imza kampanyası sonucu yeniden bir araya geldiler. Kimi zaman bir takım değişiklikler olmasına rağmen köklerini ve kalitesini yitirmeyen gruba, 2008 yılında Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca, vokalist olarak eklendi.

 

 

Yıllara meydan okuyan grup, şimdilerde, müzik hayatlarındaki 50. yıllarını bir konserle taçlandırmak için hazırlanıyor.

9 Şubat’ta, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde; başta grubun ilk solisti Aziz Azmet, eski davulcu Ayzer Danga olmak üzere; Ezgi Aktan, Fuat Güner, Harun Tekin, Yekta Kopan, Hüseyin Turan, Hayko Cepkin gibi birçok sanatçının da eşlik edeceği bir müzik şöleni olması planlanan konsere, bazı oyuncular da özel olarak davet edildi.

 

23 adet 45’lik, 11 adet stüdyo albümü ve pek tabii müziklerinin şahit olduğu yüzlerce hatırayla hayatlarımızda iz bırakan Moğollar grubunun 50. yıl konserinin biletleri ise, burada.

 

Var olun..

 


Okumaya Devam Et

[There are no radio stations in the database]